Garážová vrata

Od garážových vrat očekáváme dlouhou životnost, estetický vzhled a v neposlední řadě také jednoduché ovládání. Proto garážová vrata dodáváme od renomovaných českých a evropských výrobců  JIMITORE, MINIROL,  HÖRMANN, BRASELMANN, TOORS  a dalších u kterých máme záruku a i osobní zkušenost s použitím kvalitních materiálů a případné rychlé dodání náhradních dílů.

Vrata nabízíme v širokém sortimentu od cenově výhodných neizolovaných vrat až po plně izolovaná v různých designech a barevných odstínech. Včetně oblíbených imitací dřeva (více jak 50 imitací) a antracitových odstínů.

Všechny námi dodávaná garážová vrata jsou maximálně jednoduchá, spolehlivá ať v ovládání ručním nebo elektrickým pohonem s dálkovým ovládáním. Jsou certifikovány podle evropské normy EN 13241-1.

Garážová vrata

Pro automatizaci vrat dodáváme pohony a řízení od nejvýznamnějších evropských výrobců MARANTEC, BFT, HÖRMANN, GfA  ELEKTROMATEN,  FAAC a JSM. Všechny splňují příslušné certifikace. 

Průmyslová vrata dodáváme a montujeme v těchto provedení

Garážová vrata pro privátní použití dodáváme v provedení

  • výklopná garážová vrata
  • posuvná garážová vrata
  • sekční garážová vrata
  • křídlová garážová vrata
  • roletová garážová vrata
  • vedlejší vstupní dveře
  • pohony vrat

Výklopná garážová vrata

Patří mezi nejlacinější řešení uzavření otvoru garáže. Mohou být v provedení zateplená a nezateplená. Křídlo vrat je tvořeno z jednoho kusu a celé zajíždí pod strop na kolejnici po kladkách s ložisky. Ovládání je ruční nebo pomocí pohonu a dálkového ovládání.

Posuvná garážová vrata

Posuvná vrata jsou zajímavou novinkou v našem sortimentu, kterou nabízíme jako alternativu ke klasickým sekčním, rolovacím nebo dvoukřídlým vratům. Hlavní výhodou posuvných vrat je možnost jejich pouze částečného otevření pro pohodlný průchod. Další nezanedbatelnou výhodou je, že instalací posuvných vrat se nesníží průjezdná výška otvoru. Jako všechna vyráběná vrata námi dodávaná, i posuvná vrata jsou vyrobena vždy přesně na míru.

Pro montáž do Vaší garáže je vždy použita masivní konstrukce zajišťující dlouhou životnost těchto vrat. Posuvná vrata jsou utěsněna pomocí systému těsnících gum a kartáče. Tato vrata umožňují použití jakéhokoli typu panelu i příslušenství jako u sekčních vrat. Samozřejmostí je možnost výběru z téměř tří tisíců barev nebo z více než čtyřiceti pěti imitací dřeva. Z hlediska stavební připravenosti je nezbytně nutná rovná podlaha. Maximální povolený sklon je 5 mm na šířku i hloubku vrat. Pokud není rovná podlaha, je ohrožena správná funkčnost vrat.

Posuvná garážová vrata


Výkres systému posuvných garážových vrat můžete prostudovat zde.

Sekční garážová vrata

Jsou nejpoužívanějším typem garážových vrat, kde křídlo vrat je tvořeno ze čtyř a více sekcí, dle výšky otvoru. Sekce je ocelová, sendvičové konstrukce, vyplněná polyuretanovou pěnou s přerušeným tepelným mostem. V kombinaci s celoobvodovým pružným těsněním zaručuje nejlepší tepelně-izolační vlastnosti vrat. Spoje mezi jednotlivými sekcemi jsou speciálně tvarovány a v provozu tak zabraňují úrazu, např. skřípnutí prstů. Sekce jezdí v kolejnici na kladkách s kuličkovými ložisky a zajíždějí pod strop. Vratové křídlo nadlehčuje pružina, a proto ani ruční ovládání nevyžaduje velkou fyzickou sílu.

Do vrat je možné vestavět integrované dveře a další doplňky jako jsou prosvětlovací okénka, větrací mřížky a různé dekorativní nerezové vzory. Vrata nabízíme s několika možnosti kování dle velikosti nadpraží.

Standardní vedení

Používá se, pokud je volný prostor nad hranou otvoru více jak 420 mm. Torzní pružiny jsou umístěny nad otvorem. Převážně se používá u průmyslových vrat. Jeho varianta je nadpraží 370 mm dle velikosti vrat.

Snížené kování

Snížené kování patří mezi nejčastěji používaný systém vedení, který umožňuje instalaci vrat, včetně stropního pohonu, od výšky překladu min. 200 mm. Pružiny jsou ukotveny na překladu.

Nízké kování

Vedení pro nízký překlad s pružinami vzadu představuje řešení, které je možné nainstalovat pro minimální překlad už od 110 mm s motorickým ovládáním. Nevýhodou je menší průjezdná výška než je stavební otvor.

Velmi nízké kování s tažnými pružinami

Zcela nový systém vrat s tažnými pružinami s kompenzátorem délky lanka, řešení „pružina v pružině". Požadovaná výška nadpraží: pouze 40mm pro manuálně otevíraná vrata a 80mm pro vrata s pohonem - nejlepší dostupný systém s tažnými pružinami na trhu.

Dvoukřídlá garážová vrata

Dvoukřídlá vrata jsou alternativou k sekčním garážovým vratům pro uzavření stavebního otvoru. Vysoká variabilita montáže a provedení designu těchto vrat umožňuje najít ideální řešení z hlediska používaní a vzhledu tohoto produktu. 

Dvoukřídlá vrata se skládají z ocelové zinkované zárubně kryté eloxovanými hliníkovými lištami a křídel anebo s kompletním hliníkovým rámem a zárubní ve verzi s přerušeným tepelným mostem nebo bez něj. Ze sendvičových 40mm panelů vyplněných PUR pěnou.

Dvoukřídlá garážová vrata

Vysoká variabilita provedení. Možnost umístění za otvor, do otvoru, před otvor. Směr otevíraní ven nebo dovnitř. Symetrické či asymetrické rozměry křídel. Provedení s pevným nadsvětlíkem. Do větších rozměrů je možné zabudovat bezprahové průchozí dveře. Široká nabídka příslušenství. Různé typy kování na přání (standard: klika/klika). Vícebodový zámek. Volitelné způsoby zajištěni otevřeného křidla. Okna různých tvarů a výplní. Celohliníkové prosklené rámy. Vratová křídla jsou po celém obvodu utěsněna pomocí gumového nebo kartáčového těsnění. Rám vrat a křídel je možné vyrobit s přerušeným tepelným mostem. Vrata je možné dovybavit pohonem s dálkovým ovládáním.

Roletová garážová vrata

Předností roletových vrat je úspora místa pod stropem garáže, které tak můžeme využít pro jiné účely. Rolovací vrata jsou složena z jednotlivých hliníkových lamel, rolovaných pomocí vodících lišt do horního hliníkového boxu. Pod stropem vám tak nebudou vadit žádné držáky, kolejnice ani nic podobného.

Vzhledem k jednoduché konstrukci mají vrata minimální nároky na údržbu a servis. Při mírném najetí do vrat se pancíř prohne a následně vrátí do původní polohy. V případě větší kolize lze jednoduše vyměnit pouze jednotlivé poškozené lamely, nikoliv vrata celá. Díky použití bezpečnostních závěsů s ochranou proti nadzvednutí dokonale zabezpečíte objekt před nevítanými hosty.

Rolovací vrata jsou s ohledem na svoji jednoduchou konstrukci velmi bezpečná. Existuje zde možnost mnoha bezpečnostních prvků jako je např. optoelektronická lišta, infrazávora apod. Vrata splňují požadavky mezinárodní evropské technické normy EN 13241−1. Vrata je možné sladit se všemi architektonickými prvky objektu díky široké nabídce barevných provedení. Nevýhodou roletových vrat je vyšší pořizovací cena, horší tepelně izolační odpor a při výpadku elektřiny pomalé vyjetí vrat pomocí ruční kliky. Vrata je možné montovat třemi způsoby.

Na fasádu před otvor

Tuto variantu umístění vrat využíváme, nechceme-li snížit světlou výšku otvoru a nemáme-li současně potřebný prostor uvnitř garáže. Tato vrata lze instalovat pouze v provedení s boxem.

Do otvoru

Variantu umístění vrat do otvoru používáme výjimečně. Hliníkový box rolovacích vrat snižuje výslednou světlou výšku otvoru. Tato vrata lze instalovat pouze v provedení s boxem.

Za otvor

Jedná se o standardní montáž rolovacích vrat dovnitř místnosti. Vrata mohou být v provedení s boxem i bez boxu. Vrata nesnižují světlou výšku otvoru, je nutné však počítat s prostorem pro jejich montáž.

Vedlejší vstupní dveře

S možností přerušeného tepelného mostu jsou vždy vzhledově naprosto totožné s Vašimi vraty. Dodáváme je vždy přesně na míru, v jakémkoliv designu, barvě a imitací dřeva nebo barevnou fólií. Je samozřejmě možné použít i plné či částečné prosklení nebo nerezový dekor, čímž se vedlejší dveře stanou elegantním doplňkem Vaší garáže.

Ve verzi s přerušeným tepelným mostem mají masivní hliníkový rám a velmi dobré tepelně-izolační vlastnosti. Stejně jako dvoukřídlá vrata jsou vždy vybaveny nízkým prahem, čímž je dosaženo vyšší stability celé konstrukce. Masivní hliníková konstrukce s přerušeným tepelným mostem a seřiditelnými panty zaručuje dlouhou životnost těchto vedlejších dveří.

Pohony vrat

K námi dodávaným vratům dodáváme převážně pohony Marantec, BFT, Faac a Hörmann - to jsou různě silné a vybavené pohony dle způsobu využití. Mají integrované dálkové ovládání na frekvenci 868 MHz, které je odolnější proti rušení než starší frekvence 433MHz.

Pohony mají automatické nastavení elektronické ochrany proti přivření. Systém udržuje stálé nastavení minimální odchylky síly potřebné k pohybu vrat v závislosti na čase. Bezpečnostní ochrana při otvírání vrata zastaví a při zavírání vrata reverzují. Ochrana vrat proti mechanickému poškození zajišťuje plynulé rozjetí vrat (měkký start). Zpomalení před oběma koncovými polohami (měkký stop). Pohony jsou vybaveny samosvornou převodovkou, která zajišťuje aretaci před nechtěným pohybem vrat. Při výpadku proudu lze pohon zvenčí odjistit externím manuálním odblokováním. Externí odblokování je v základu dodávky pohonu.

Pohonné systémy garážových vrat Comfort 220.2, 250.2, 252.2.
Rychloběžný pohonný systém pro garážová vrata Comfort 250.2 speed.
Pohony garážových vrat a vjezdových bran Hörmann.