Pohony bran a vrat

Jako pohony našich vrat a bran používáme značky, s kterými máme dobrou zkušenost. Jedná se nám o kvalitu a životnost, dostupnost náhradních dílů a pochopitelně také cenu. Z těchto důvodů dodáváme převážně značku: FAAC, Hörmann, Marantec, BFT a GFA. Větší počet značek ovládání dodáváme pro jednoduché sladění ovládání na domě - někdy už bývají osazena garážová vrata od jinačího dodavatele.

Pohony pro brány jde rozdělit na ovládání pro posuvné a křídlové brány a dále podle užití na privátní s malou četností použití a průmyslové (i pro bytové domy), kde dochází k desítkám až stovkám cyklů denně.

Pohony pro křídlové brány

Pohony pro lehké a vzdušné křídlové privátní brány nabízíme s motory ve verzi 24V které jsou rychlé, velmi dobře rozeznají překážky, jdou zálohovat pomocí baterie, mají moderní tvar, vycházejí cenově velmi dobře a jsou velmi bezpečné. Dále jdou rozdělit podle způsobu instalace.

Instalace na sloupek a křídlo vrat

Jedná se o nejčastější způsob osazení pohonu a tento způsob patří mezi jednoduché řešení instalace.

Instalace za sloupek

Užití pro velké sloupy brány, kde není možné osadit klasický pohon.

Instalace podúrovňová

Samotný motor je zapuštěn pod úrovní terénu - velmi elegantní, bezproblémové, ale dražší řešení.

Instalace do sloupku brány a převod síly na křídlo přes horní pant

Nejnovější řešení, které je omezeno velikostí a váhou brány. Nejdražší provedení.

Pohony pro velká křídlová vrata

Zde jsou provedení s motory na 230V a dále v hydraulickém provedení - je možné osadit až na křídlo o šíři 7m. V hydraulické provedení je možná velká četnost pohybu brány, bezproblémová činnost i hluboko pod bodem mrazu (-25°C).

Funkčnost pohonů si můžete prohlédnout zde a zde.

Pohony pro menší a lehké posuvné brány

Pohony také s 24V motory, rychlé s možností zálohovat pomocí baterií, velká míra bezpečnosti provozu - propracovaný systém rozpoznání překážek, jsou cenově velmi výhodné.

Podívejte se, jak funguje pohon posuvné brány zde.

Pohony pro těžká a velká privátní posuvná vrata

Motory 230V - bezproblémové ovládání, převodovka v olejové lázni, velmi silné a spolehlivé i v teplotách při -25°C, pro bezpečnost provozu je nutné je osadit dalšími bezpečnostními prvky - optozávory, bezpečnostní lišty apod.

Pohony pro těžké a velké průmyslové brány

Motory na 230 a 400V, možnost pro brány o váze až 3500kg. V případě požadavku pro velmi rychlé otevírání a zavírání například pro hlídané prostory (banky, věznice) nebo vjezdu z velmi frekventované komunikace možnost ovládání s frekvenčním měničem - váha brány 1800 kg s rychlostí (nastavitelnou) až 0,7 m/s a maximální doporučenou délkou brány 20 m.

Ukázky funkčnosti pohonů průmyslových bran naleznete zde a zde.
Podívejte se také na ukázku pohonu s frekvenčním měničem zde.