Screenové rolety

Screeny jsou elegantní, moderní a cenově příznivá možnost, jak dokonalým způsobem zastínit okna na všech typech budov, zvýší Vám obytný komfort a zároveň sníží fakturu na energii.

Screeny jsou určeny především pro exteriérové zastínění, které se provádí pomocí speciální textilie s téměř neomezenou životností a širokou škálou barevných odstínů. Tato textilie zamezí prudkému slunečnímu záření, průniku tepla i nežádoucím pohledům, a přitom stále zůstáváte v kontaktu s venkovním prostředím.

Screeny Vám také umožní volbou látky ovlivnit výsledné vlastnosti a vzhled. Vyznačují se vysokou kvalitou provedení, což zaručuje jejich užití po mnoho let.

screenové rolety 

Screeny jsou vynikajícím nástrojem k dosažení úspor energie a nedílnou součástí dokonalého konceptu nízkoenergetického domu. Díky svým fyzikálním vlastnostem vytváří příjemnou tepelnou pohodu. V létě výrazně sníží náklady na klimatizaci. V zimě omezí proudění studeného vzduchu na skla oken, což podstatně zlepší izolační vlastnosti. 

Screeny v motorovém ovládání zapojené do systému inteligentního domu dokáží automaticky reagovat na intenzitu slunečního svitu i v případě, že nejste doma, chrání také Vaše květiny i vybavení Vašeho domu, bytu či kanceláře. Díky automatickému ovládání bude Váš dům vypadat stále jako obydlený a to i v případě, že jste na dovolené.

Druhy screenu podle provedení

MINIROL LOCKSCREEN

V této variantě je látka uchycena, napnuta a vedena ve speciálních vodících lištách. Díky tomu je extrémně stabilní a vysoce odolný proti silnému větru. MINIROL LOCKSCREEN umožňuje realizaci velice rozměrných screenu. V uzavřené pozici slouží také jako ochrana proti hmyzu.

 

MINIROL SCREEN

MINIROL SCREEN je často používanou variantu, kde je látka volně napnutá mezi spodní lištou a boxem. Spodní lišta může být viditelná nebo skrytá ve spodním lemu látky.

MINIROL CABLESCREEN

V provedení MINIROL CABLESCREEN je místo vodící lišty spodní lišta (koncová trubka) vedena nenápadnými nerezovými lanky, látka není bočně vedena. Napínák je upevněn v podlaze nebo na okně, box je uchycen v držáku.

 

Zazdívací verze FASADE

Tato verze je možná u provedení MINIROL LOCKSCREEN a MINIROL SCREEN. Zde je sytém částečně integrován do fasády - box screenu je vložen do předem připraveného zaomítacího pouzdra, není s pouzdrem pevně spojen. Viditelnou částí boxu je spodní strana zavíracího dílu, zbytek boxu je skryt. Vodící lišty zůstávají viditelné.

Schránky screenu mají dvě velikosti podle výšky okna

Způsoby ovládání screenu

Manuální s klikou

Ovládání klikou je možné s vývodem zespodu nebo kloubem skrz zeď. Maximální šířka je omezena na 2000mm. Ovládání klikou je jednodušší variantou, která nevyžaduje elektroinstalaci.

Motorické

Tento druh ovládání nabízí velký uživatelský komfort. Motor je integrován v trubce s látkou, je velice tichý a bezúdržbový. Ovládat jej lze standardně pomocí spínače, můžeme použít i skupinové a centrální řízení, programovatelné hodiny či dálkové ovládání. Jde zapojit do systému inteligentního domu. Standardně je screen vybaven inteligentním motorem, který lze také velmi snadně přednastavit pomocí vypínače.

Motorické s dálkovým ovládáním

Nejelegantnějším řešením ovládání MINIROL screen systémů vhodným pro všechny typy a velikosti rolet je použití speciálních trubkových pohonů. V tomto případě si můžeme namyslet různé moderní prvky a funkce, které dále zpříjemňují samotné používání. Nespornou výho¬dou systému je jeho variabilita, možnost i posléze měnit nastavení ovládání, přidávat či měnit ovládací prvky. Samozřejmostí je možnost přenosných dálkových ovladačů, centrální i skupinové řízení, sluneční či větrná čidla, programovatelné hodiny, exteriérové spínače a další.

Druhy standardních látek

Screen

Látka složená ze skelných vláken potažených vrstvou PVC. Skelné vlákno je velmi odolné proti působení vnějších vlivů, jako je vítr, změna teplot, vlhkost a má dlouhou životnost. Každé vlákno je potaženo samostatně vrstvou PVC a následně je utkána výsledná textilie což umožňuje kombinaci více barevných vláken a pravidelný vzhled v ploše látky.

Soltis

Látka složená z polyesterových vláken potažených vrstvou PVC. Na rozdíl od screenu je nejdříve utkána plocha látky z jednotlivých vláken přičemž dochází k jejich předepnutí, což má za výsledek velmi dobrou tvarovou stálost a pevnost látky. Následně je potažena vrstvou PVC což dodá látce nepravidelný vzhled v ploše látky. Kromě této standardní nabídky disponujeme širokou škálou dalších látek s různými vlastnostmi.