Venkovní žaluzie

Venkovní žaluzie dnes představují nejpoužívanější a jeden z nejúčinnějších způsobů venkovního stínění. Výhodou je především zachycení slunečního svitu před vstupem do budovy, možnost plynulé regulace díky natáčení lamel, dlouhá životnost, možnost motorického ovládání a tím i zapojení do systému chytrého domu.

S dálkovým ovládáním firmy Somfy získáte komfortní a jednoduché ovládání vašich žaluzií s možností bezdrátových větrných čidel pro ochranu žaluzie před silným větrem i bezdrátového slunečního a teplotního  čidla. 

Venkovní žaluzie pro Vás dodáváme od firmy CLIMAX - evropské špičky ve vývoji a výrobě žaluzií.

Venkovní žaluzie

Rozdělení podle tvaru, velikosti a způsobů určení

Lamela tvaru Z

Žaluzie s lamelami tvaru Z představují současnou špičku v kategorii venkovních žaluzií. Typ žaluzie Z-90 a Z-70 se od sebe liší především šířkou lamely Tvar lamely zaručuje dokonalé doklopení žaluzie a minimalizuje tak množství světla, které proniká do interiéru budovy. Hrany lamel jsou opatřeny plastovým těsněním, které snižuje hlučnost při naklápění lamel, a rovněž pomáhá ke správnému dovření lamel. Pomocí žaluzií tvaru Z jde zastínit největší plochu a to až 16m2 v kuse.

Lamela tvaru C a F

Venkovní žaluzie s lamelou ve tvaru C jsou nejčastěji používanou variantou. Typ CC umožňuje díky patentovanému řešení skládání lamel nižší nabal. Typ F představuje variantu lamely bez zahnutých okrajů, která je díky nízkému nábalu lamel vhodná především pro vestavbu do roletových boxů, překladů a podomítkových schránek.

 
 

Výška stažené žaluzie